Poradnia leczenia zaburzeń erekcji

Erekcja prącia jest złożonym procesem fizjologicznym wymagającym współpracy układu naczyniowego, nerwowego i hormonalnego. Polega ona na rozszerzeniu tętnic, relaksacji mięśni gładkich i aktywacji mechanizmu żylno-okluzyjnego. Zaburzenia erekcji definiuje się jako niezdolność do osiągnięcia i utrzymania erekcji wystarczającej do zadowalającej sprawności seksualnej. Zaburzenia erekcji mogą mieć wpływ na zdrowie psychospołeczne i mają znaczący wpływ na jakość życia pacjentów.

Zaburzenia erekcji mogą być wczesnym objawem choroby wieńcowej i choroby naczyń obwodowych. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że obecność zaburzeń wzwodu zwiększa ryzyko przyszłych zdarzeń sercowo-naczyniowych, w tym zawału serca i zdarzeń naczyniowo- mózgowych.

Czynniki ryzyka:

Wśród czynników zwiększających ryzyko rozwoju zaburzeń erekcji należy wymienić: wiek, cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej, nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, otyłość, zespół metaboliczny, migotanie przedsionków, zaburzenia snu, obturacyjny bezdech senny, niewydolność nerek lub wątroby, brak aktywności fizycznej i nikotynizm. Zaburzenia erekcji mogą wynikać również w powszechnie stosowanych leków jak diuretyków tiazydowych czy B-blokerów.
Dużą grupę pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń erekcji stanową mężczyźni po operacjach urologicznych i chirurgicznych – np. po radykalnej prostatektomii wykonanej z powodu choroby nowotworowej lub po radioterapii na obszar miednicy.

Leczenie zaburzeń erekcji w Szpitalu Mazovia:

Leczenie zaburzeń erekcji można podzielić na 3 kategorie: psychoterapia, leczenie farmakologiczne, oraz leczenie operacyjne.
W Szpitalu Mazovia stosujemy sprawdzone metody leczenia zaburzeń erekcji zgodne ze standardami postępowania EAU (Europejskiego Towarzystwa Urologicznego)

inhibitory PDE-5 – są to najpowszechniejsze i najczęściej stosowane leki z powodu zaburzeń erekcji. Leki powodują rozkurcz mięśni gładkich i zwiększony dopływ krwi do ciał jamistych prącia co prowadzi do erekcji.
suplementacja testosteronu – ta farma leczenia jest przeznaczona wyłącznie dla pacjentów u których potwierdzono obniżenie stężenia tego hormonu
iniekcje leku bezpośrednio do ciał jamistych – w przypadku gdy leczenie lekami doustnymi jest nieskuteczne, lek można podać w zastrzyku bezpośrednio do prącia. Efekt jest osiągany w ciągu kilku minut. Po odpowiednim przeszkoleniu pacjenta lub partnerki przez urologa – lek można podawać w warunkach domowych.
proteza hydrauliczna prącia – stosowana w ostateczności gdy inne, mniej inwazyjne metody okazały się mniej skuteczne.
 

Zachęcamy do kontaktu -> http://szpitalmazovia.pl/kontakt/.