Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Na wizytę do lekarza urologa można się zapisać za pośrednictwem recepcji szpitala (tel. 22 403-52-10, info@szpitalmazovia.pl) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00.

W celu rozpoczęcia leczenia w Szpitalu Mazovia Warszawa należy zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną z kompletem posiadanych badań. Termin wizyty u lekarza urologa należy ustalić w recepcji Szpitala (tel. 22 403-52-10, info@szpitalmazovia.pl).

Wszystkie badania laboratoryjne wykonywane są w Szpitalu Mazovia Warszawa. Badania obrazowe wykonywane są w Szpitalu oraz we współpracujących zakładach diagnostyki obrazowej.

Zgłaszając się na zabieg urologiczny do szpitala należy mieć przy sobie:
– dowód tożsamości (w przypadku osoby niepełnoletniej dowód tożsamości powinien posiadać opiekun prawny towarzyszący małoletniemu pacjentowi)
– wyniki badań dodatkowych (np.: RTG, USG, MRI, badania laboratoryjne) jeżeli lekarz zlecił ich wykonanie
– przybory toaletowe i ręcznik
– kapcie i pidżamę (najlepiej luźną, niekrępującą ruchu)

Każdy pacjent, u którego planowany jest zabieg operacyjny w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym jest przed przyjęciem do szpitala konsultowany przez lekarza anestezjologa. Podczas konsultacji Pacjent dowiaduje się o planowanym sposobie znieczulenia, uzyska także odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące znieczulenia.

Oczywiście – wybór lekarza operującego jest jedną z podstawowych zasad działalności Szpitala Mazovia Warszawa.

Lekarz operujący zawsze konsultuje Pacjenta przed zabiegiem, przedstawia mu planowany zakres operacji, omawia przebieg pooperacyjny, informuje również o możliwych powikłaniach.

Szpital Mazovia Warszawa zapewnia całodobową, profesjonalną opiekę pielęgniarską. Pacjenci po zabiegach pooperacyjnych przebywają na monitorowanej sali pooperacyjnej z bezpośrednim nadzorem pielęgniarskim. Sale chorych są natomiast wyposażone w system komunikacji wewnętrznej umożliwiającej stały kontakt z personelem medycznym. Dlatego nie ma takiej potrzeby wykupowania dodatkowej opieki pielęgniarskiej.Jeżeli jednak dla własnego komfortu Pacjent decyduje się na wykupienie dodatkowej opieki pielęgniarskiej – istnieje taka możliwość.

Lekarz, który operował pacjenta jest odpowiedzialny za jego leczenie przez cały pobyt w szpitalu. W godzinach nocnych nad Pacjentami pełni opiekę lekarz dyżurny, który w uzasadnionych przypadkach może wezwać lekarza prowadzącego.

W tym celu należy skontaktować się z przedstawicielem swojego ubezpieczyciela i upewnić się co do zakresu leczenia objętego ubezpieczeniem medycznym.

Szpital Mazovia warszawa akceptuje wpłaty gotówkowe i opłaty kartami płatniczymi/kredytowymi oraz przelewy bankowe.

Na 3 dni przed planowanym przyjęciem do szpitala należy dokonać pełnej wpłaty w ustalonej wysokości.

Cena zabiegu obejmuje wszystkie leki podane w trakcie zabiegu. Jedynym dodatkowym kosztem jaki może się pojawić jest przetoczenie krwi w razie takiej konieczności. Koszt leków podawanych w trakcie hospitalizacji jest wliczony w koszt doby pobytu w szpitalu.

Wizyta kontrolna u lekarza urologa, usunięcie szwów i konsultacja po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego są wliczone w cenę hospitalizacji.

Personel Szpitala Mazovia Warszawa posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Oczywiście, prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby najpóźniej w dniu przyjęciu do Szpitala Mazovia Warszawa.

Tak – w trakcie pobytu w Szpitalu można wybierać posiłki z pośród kilku rodzajów menu oraz diet.

Przy południowo-wschodnim rogu budynku KEN 47 znajduje się ogólnodostępny parking również dla Pacjentów Szpitala Mazovia. W przypadku transportu pacjentów niepełnosprawnych prosimy o wcześniejsze poinformowanie recepcji w celu zapewnienia asysty.

Oddział Urologii posiada klimatyzowane jedno- i dwuosobowe sale chorych, wyposażone w elektronicznie sterowane łóżka, specjalistyczne meble medyczne i pełne zaplecze sanitarne. W każdej z sal pacjenci mają do dyspozycji telewizję kablową i dostęp do internetu.

Niektóre zabiegi urologiczne są wykonywane w ramach umowy NFZ w trybie tzw. hospitalizacji planowej. Szczegółowych informacji o rodzajach zabiegów refundowanych przez NFZ udzieli recepcja szpitala.