Nowe metody obrazowania tkanek w operacjach robota da Vinci
Szpital Mazovia z Warszawy wykorzystuje najnowocześniejsze metody obrazowania tkanek podczas wykonywanych zabiegów w asyście robota Da Vinci. Metodę szybkiej analizy śródoperacyjnej za pomocą skaningowego laserowego mikroskopu VivaScope 2500-G4 szpital stosuje jako pierwszy w Polsce.
Mikroskop VivaScope 2500-G4 w chirurgii onkologicznej w Warszawie
Nowoczesna medycyna wymaga podejmowania właściwych decyzji terapeutycznych w jak najkrótszym czasie. W leczeniu nowotworów układu moczowego umożliwia to nowoczesna metoda obrazowania tkanek podczas zabiegów z robotem da Vinci.
Analizowane fragmenty narządów zostają zobrazowane przez mikroskop konfokalny VivaScope w czasie rzeczywistym, a następnie wysłane do patologa, który jest w stanie dać szybką odpowiedź dotyczącą procesu nowotworowego.
Szybkość, z jaką urządzenie uzyskuje obrazy, jest maksymalna, ponieważ cały proces trwa mniej niż dziesięć minut. Poza tym obraz można przesuwać, obrabiać w dowolny sposób oraz powiększać nawet o 550 razy. Uzyskane obrazy, co jest niezwykle istotne, zawierają podobne informacje jak konwencjonalna histopatologia a badane fragmenty tkankowe nie zostają uszkodzone i mogą być użyte do dalszego badania histopatologicznego. W tym czasie pacjent nie opuszcza stołu operacyjnego.
Po sześciu miesiącach od wprowadzenia badań śródoperacyjnych mikroskopem VivaScope lekarze mają ogromną nadzieję na szybki rozwój tej metody.
Szpital Mazovia Warszawa działa od 2009 roku. Specjalizujemy się w innowacyjnym leczeniu schorzeń urologicznych oraz chorób onkourologicznych. Oferujemy zarówno świadczenia medyczne komercyjne jak i usugi finansowane przez NFZ.
W Szpitalu Mazovia Warszawa wykonywane są między innymi:
- zabiegi z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci,
- zabiegi przy użyciu ultranowoczesnego noża plazmowego J-Plazma.
Nasza placówka medyczna - Szpital Mazovia Warszawa działa przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U15 na warszawskim Ursynowie.